+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Jak serwisować samochód marki BMW?

Przeglądy techniczne, gwarancyjne i pogwarancyjne

Obowiązek wykonywania corocznych przeglądów technicznych dotyczy wszystkich pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach publicznych. Przeprowadzenie takich badań to gwarancja, że pojazd spełnia wszystkie wymagania dotyczące sprawności, a jego prawidłowe użytkowanie nie powoduje zagrożenia na drodze. Warto wspomnieć, że w przypadku nowych pojazdów, pierwszy przegląd techniczny następuje dopiero po 3 latach.

Innym rodzajem przeglądów są natomiast te, wykonywane w ramach gwarancji. Aby wypełnić jej warunki, producenci wymagają od właściciela pojazdu konkretnych czynności serwisowych, które zostaną przeprowadzone w ASO. Pamiętajmy, że spóźnienie grozi utratą otrzymanej gwarancji.

W przypadku starszych samochodów marki BMW, przegląd pogwarancyjny ma inny wymiar. Otóż naturalnie z biegiem czasu poszczególne elementy pojazdu ulegają zużyciu. Tym samym po upływie okresu gwarancyjnego mogą pojawić się coraz częstsze problemy z różnymi układami w samochodzie – wykonywanie przeglądów pogwarancyjnych pozwala więc uniknąć nawarstwiających się usterek i utrzymać stan samochodu marki BMW w nienagannym stanie.

Jeżeli interesuje Cię zatem niezależny serwis BMW, Warszawa to miejsce, w którym funkcjonuje warsztat MM Service Bielany.

Podsumowując powyższe informacje:

• Przeglądy techniczne trzeba wykonywać co rok. Natomiast w przypadku nowych samochodów – pierwszy przegląd po 3 latach od zakupu.   

• Przeglądy gwarancyjne zapewniają utrzymanie gwarancji   

• Przeglądy pogwarancyjne odpowiadają za żywotność i bezpieczeństwo użytkowania samochodu marki BMW.

Czynności eksploatacyjne wykonywane przez właściciela samochodu

Trzeba wiedzieć, że obowiązek utrzymania samochodu marki BWM spoczywa nie tylko na serwisie samochodowym, lecz również na samym użytkowniku. Do czynności wykonywanych przez właściciela pojazdu należy m.in. okresowa kontrola poziomu oleju w jednostce napędowej. Warto bowiem wiedzieć, że nawet producenci wskazują o możliwości ubytku płynu silnikowego. Szczególnie w starszych pojazdach o dużej mocy, która jest często wykorzystywana, może dochodzić do szybszego „przepalania” oleju.

Przy okazji kontroli stanu oleju, warto sprawdzić również poziom płynu chłodniczego. Zmniejszanie jego objętości może świadczyć o poważnych problemach z silnikiem, co wymaga niezwłocznej wizyty w serwisie. Samodzielnie należy również dbać o utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach – niedopełnienie tego obowiązku grozi podwyższonym zużyciem bieżnika, gorszą przyczepnością, zwiększeniem podatności na uszkodzenia mechaniczne zawieszenia.

Podsumujmy więc, jakie czynności powinien wykonywać właściciel:

• Kontrola i uzupełnianie oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego. 

• Sprawdzanie ciśnienia w oponach.

Czynności eksploatacyjne wykonywane przez warsztat samochodowy

Nie każda wizyta w serwisie samochodowym wiąże się z usterkami samochodu. Przede wszystkim należy pamiętać o okresowej wymianie oleju – mniej więcej co 10-15 tyś. kilometrów (w zależności od danych przedstawionych przez producenta). Naturalnemu zużyciu podlegają również klocki i tarcze hamulcowe – nastąpi to szybciej, przy większym wykorzystywaniu potencjału mocy silnika. Czynność ta również powinna zostać wykonana przez profesjonalny serwis samochodów BMW.

Warto wspomnieć też, że w starszych samochodach marki BMW, zastosowano manualną regulację zaworów. Niestety wielu właścicieli takich pojazdów nie jest świadomych dodatkowego obowiązku, co może grozić bardzo szybkim wyeksploatowaniu silnika – co przekłada się na konieczność wykonania kosztownego remontu jednostki napędowej. Nie należy zapominać o wymianie wszelkich filtrów, w tym kabinowego, którego funkcja polega na oczyszczaniu powietrza dostającego się do wnętrza samochodu.

Poniżej więc lista, która podsumowuje powyższe informacje:

• Okresowa wymiana oleju co 10-15 tyś. kilometrów.

• Wymiana klocków i tarcz hamulcowych.

• Regulacja zaworów – w przypadku starszych samochodów marki BMW.

• Wymiana filtrów w samochodzie – w tym kabinowego.