+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Jak wybrać używany samochód marki BMW? Podpowiadamy!

Przy „selekcjonowaniu” samochodów, a szczególnie przy samym procesie zakupu, warto jednak kierować się rozsądkiem. Właśnie o tym jest dzisiejszy poradnik. Zapraszamy!

Jakie są Twoje potrzeby, preferencje i możliwości?

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwania swojego wymarzonego samochodu to – czego tak właściwie wymagam od auta? Bez określenia swojej preferencji, cały proces znacznie się wydłuży i istnieje duże ryzyko, że zakupimy samochód niespełniający naszych nieuświadomionych oczekiwań. 

Zastanów się, czy potrzebujesz sportowego samochodu BMW, który dostarczy Ci masę wrażeń? Czy też szukasz rodzinnego i pojemnego samochodu, którym bez obaw pojedziesz na wakacje do innego kraju lub zabierzesz np. sprzęt sportowy? Z jednej strony te obie cechy niekoniecznie muszą się wykluczać, jednakże idealna elastyczność samochodu jest praktycznie niemożliwa do osiągnięcia.

Inna ważna kwestia to budżet. Przeglądając portale ogłoszeniowe można natrafić na multum różnego rodzaju ofert z samochodami BMW – oczywiście 99% jest w idealnym stanie. Skąd więc tak kolosalne różnice w cenie? Niestety sprzedawcy samochodów bardzo często zatajają prawdę o pojeździe.

Odradzamy więc szukania samochodu, na który realnie nie posiadamy budżetu, jednak wciąż liczymy na niesamowitą okazję. Szczególnie w przypadku braku zaawansowanej wiedzy mechanicznej, takie podejście może okazać się zbyt ryzykowne i niejednokrotnie skutkować zakupem bardzo problematycznego samochodu.

Jeżeli interesuje Cię używane BMW, Warszawa to miejsce, w którym stacjonuje nasz salon. Oferujemy wyłącznie w pełni sprawne samochody tej niemieckiej marki w bardzo atrakcyjnych cenach!

Podsumowując:
- Określ, jakie masz potrzeby związane z samochodem
- Miej świadomość, że na rynku jest wiele wadliwych samochodów, które przedstawiane są jako „igły”
- Odwiedź nas salon używanych samochodów BMW w Warszawie, aby mieć pewność, że pojazd jest w pełni sprawny!

Rozsądek przy zakupie

Kolejna kwestia to rozsądek, którym powinniśmy kierować się szczególnie przy oględzinach pojazdu. To naturalne, że większość sprzedawców idealnie przygotuje samochód pod sprzedaż – lakier będzie świecący, a wnętrze czyste i pachnące.

Istnieje jednak mnóstwo sposobów, aby zatuszować mankamenty pojazdu.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę, czy silnik był odpalony przed oględzinami – co łatwo zbadać po otworzeniu maski. W takiej sytuacji powinniśmy poczekać pewien czas przed ponownym uruchomieniem silnika, a sprzedawca nie powinien mieć ku temu obiekcji. To właśnie zimna jednostka napędowa najbardziej ujawnia swoje niedoskonałości. 

Historia pojazdu również powinna być jasna, o ile jest to możliwe – warto jednak pamiętać, że w przypadku samochodów zakupionych w polskim salonie, cała historia jest ujawniona. 

Na koniec najważniejsze – daj sobie czas, sprawdź kilka pojazdów i nie kupuj na siłę. Zmniejszysz tym samym ryzyko nietrafionego zakupu!

Co warto zatem pamiętać w kwestii rozsądku przy zakupie samochodu używanego marki BMW?
- Warto ostudzić emocje przy oględzinach samochodu
- Sprawdzaj samochód na zimnym silniku
- Sprawdź kilka samochodów marki BMW

Podsumowanie

Zakup używanego samochodu marki BMW to ważne przedsięwzięcie, które ma realny wpływ na nasze codzienne życie. Z tego powodu warto dobrze sprawdzać pojazd pod każdym kątem. Standardem są wizyty w stacji diagnostycznej, gdzie specjaliści dokładnie dokonują oględzin elementów zawieszenia, pracy silnika czy inne ważne aspekty, których nie zweryfikujemy samodzielnie bez odpowiedniego sprzętu!