+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Kolizja drogowa i co dalej? Krótki poradnik serwisu motocykli BMW

Plan działania po kolizji

1. Upewnij się, że wszyscy uczestnicy zdarzenia są bezpieczni - jesli możesz, odstaw pojazd na pobocze, włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy. Jeśli to potrzebne wezwij pogotowie i policję.

2. Ustal kto spowodował wypadek, a kto był poszkodowanym - przygotuj opis zdarzenia i zanotuj wszystkie dane jego uczestników. Użyj do tego druku od ubezpieczyciela, jeśli tylko masz go przy sobie.

3. Sprawdź, kto zapłaci za naprawę Twojego pojazdu:

• polisa sprawcy pokryje koszty likwidacji Twoich szkód powypadkowych, jeśli jesteś poszkodowanym,

• Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci Ci odszkodowanie, jeżeli sprawca nie posiada aktualnej polisy,

• jeśli sam jesteś sprawcą wypadku, środki na naprawę pojazdu otrzymasz z polisy AC, jeśli ją posiadałeś,

• jeśli nie posiadasz aktualnej polisy AC, a to Ty spowodowałeś kolizję, koszty naprawy swojego pojazdu będziesz musiał pokryć ze swojej kieszeni.

4. Zgłoś się do ubezpieczyciela najszybciej, jak to możliwe - likwidacja szkody potrafi zająć sporo czasu, a przed jej rozpoczęciem często niezbędna będzie weryfikacja zgłoszenia przez rzeczoznawcę. W celu rozpoczęcia procedury likwidacji szkody, zgłoś się do ubezpieczyciela, który będzie odpowiedzialny za wypłatę odszkodowania. Jeśli Twój ubezpieczyciel należy do programy Bezpośredniej Likwidacji Szkód, możesz powierzyć mu uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy w Twoim imieniu.

5. Wybierz wariant likwidacji szkody:

rozliczenie gotówkowe - na konto poszkodowanego wpływa ustalona kwota, którą swobodnie on dysponuje,

• rozliczenie bezgotówkowe - ubezpieczyciel rozlicza się bezpośrednio z warsztatem prowadzącym likwidację szkody.

6. Znajdź sprawdzony warsztat - niezależnie od tego, czy rozliczasz szkodę bezgotówkowo i musisz skorzystać z oferty warsztatów współpracujących z ubezpieczycielem, czy też gotówkowo i dowolnie możesz wybrać zakład mechaniczny, upewnij się, że wybrane miejsce dysponuje fachowo przeszkolonym personelem, najnowszymi narzędziami oraz dostępem do wysokiej jakości części zamiennych. Pamiętaj, że likwidacja szkód powypadkowych to najtrudniejsza dziedzina szeroko mechaniki samochodowej, a Twoje bezpieczeństwo zależeć będzie od jakości przeprowadzonych napraw.

7. Poznaj pełną ofertę wybranego warsztatu - dowiedz się, czy w pakiecie świadczonych usług wybrany przez Ciebie warsztat oferuje holowanie, parking dla uszkodzonego pojazdu na cały okres jego naprawy i pojazd zastępczy. Każda z tych usług ułatwi Ci przejście przez okres naprawy powypadkowej bez dodatkowych stresów.

MM Service Bielany - serwis i naprawa motorów BMW Warszawa

MM Service to doświadczony i świetnie wyposażony serwis pojazdów marki BMW w okolicach Warszawy. Nasi przeszkoleni fachowcy realizują pełen zakres prac serwisowych na samochodach i motocyklach BMW, w tym: serwis mechaniczny, naprawy elektryczne i elektroniczne, diagnostykę komputerową, serwis ogumienia, naprawy blacharsko-lakiernicze oraz profesjonalne mycie i detaling. W celu zapoznania ze szczegółami naszej oferty oraz zdobycia indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.