+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Komis czy dealer samochodów BMW Warszawa. Gdzie lepiej kupić auto?

Ograniczona dostępność części i zmniejszenie przepustowości fabryk samochodów sporo zmieniła na rynku samochodowym. W punkcie kulminacyjnym pandemii portale do sprzedaży pojazdów wręcz świeciły pustkami. A to za sprawą dostaw samochodów, które trwały nawet kilka miesięcy. Długi czas oczekiwania na wymarzony samochód skutecznie zniechęcał do składania zamówień. Chęć zakupu auta z drugiej ręki utrzymuje się do dzisiaj - używane BMW mają spore wzięcie. 


Najpopularniejszą (i najwygodniejszą) formą sprzedaży jest udostępnienie ogłoszenia w internecie. Wystarczy zrobić kilka zdjęć i uzupełnić ofertę o niezbędne parametry, żeby wieść o tym, że mamy auto na zbyciu poszła w świat. Jak się okazuje, internetowe ogłoszenia nie wyparły całkowicie komisów i dealerów samochodowych - dalej funkcjonują i mają się dobrze. Jeśli zależy nam na porównaniu na żywo kilku samochodów, dobrym pomysłem jest odwiedzenie dealera BMW lub komisu samochodów marki BMW. Gdzie lepiej się wybrać, żeby bezpiecznie kupić samochód?

Komis samochodowy - ukryte wady zakupu u handlarza

Komisy samochodowe oferują spory wybór samochodów osobowych, jak i dostawczych. Na placu autokomisu może stać nawet kilkaset samochodów różnych marek, segmentów i o różnych mocach i pojemności silnika. 


Duży wybór cieszy, ale trzeba być czujnym. Szeroki wybór samochodów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach wcale nie gwarantuje, że auto jest sprawne i warto je kupić. Zakup auta marki BMW w komisie to spore ryzyko. 


Samochody od prywatnych właścicieli - niepewne źródło 

Auta używane stojące w komisie rzadko kiedy były serwisowane w ASO. Bardziej prawdopodobne, że właściciele robili to po kosztach - w serwisie z wątpliwą reputacją, które używają tanich zamienników zamiast części wysokiej jakości i nie specjalizują się ściśle w jednej lub kilku markach. To ryzykowne - w razie ujawnienia usterki kupujący będzie obarczony wysokimi kosztami naprawy. 


Odpowiedzialność komisu po zakupie drastycznie spada 

Trzeba pamiętać, że komis samochodowy jedynie pośredniczy w transakcji i dysponuje jedynie umową z poprzednim właścicielem auta. W skrajnych przypadkach zdarza się, że taka osoba nie istnieje. Niestety, umowę łatwo sfałszować, a nieuczciwi handlarze często to praktykują. 


Wątpliwa historia auta z komisu samochodowego 

Historia samochodu z komisu jest wątpliwa. Auto może pochodzić z kradzieży lub być obciążone zastawem bankowym po poprzednim właścicielu. W przypadku kradzieży podrobiony będzie numer VIN samochodu, a w drugim bank może wystąpić o odebranie samochodu w celu pokrycia długu. 

Starsze i wyeksploatowane samochody używane BMW i nie tylko

Większość aut w komisach to kilkunastoletnie, wysłużone pojazdy. Według badań instytutu SAMAR, w 2022 roku średni wiek pochodzących z importu aut używanych to 13 lat i 3 miesiące. Auta benzynowe miały nieco ponad 14 lat, podczas gdy w przypadku diesli było to nieco powyżej 12 lat. Różnica rok do roku jest dość pokaźna - w 2021 r., średni wiek samochodów z importu wynosił (można powiedzieć "tylko") 12 lat i 4 miesiące. 


Prawdziwe koszty nabycia pojazdu w komisie

Komisy samochodowe mają niższe ceny niż inni dostawcy aut używanych - przyciąga to wielu chętnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jeśli samochód okaże się powypadkowy lub ma poważne usterki, to Ty jako nowy właściciel zapłacisz za naprawę. Patrząc na to, jaką opinię mają polskie komisy, trzeba mieć sporo szczęścia, żeby kupić w nich sprawdzone, pewne auto. 


Niestety, zakup samochodu w komisie bywa naznaczony niepewnością. Chyba że mówimy o zaufanym komisie samochodowym z wieloletnią tradycją i rzeszą zadowolonych Klientów. Tych jednak brakuje i trzeba poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie dobrego komisu niedaleko miejsca zamieszkania. 


Samochód od dealera samochodów BMW Warszawa

Szczęśliwie możemy wybrać innego dostawcę samochodów osobowych. Opcją lepszą niż wybór auta w komisie jest skorzystanie z oferty dealera z Warszawy - MM Service, który prowadzi sprzedaż samochodów zarówno fabrycznie nowych, jak i używanych. W porównaniu z komisami samochodowymi, usługi dealera wypadają zdecydowanie korzystniej. Samochody dostępne w ofercie aut używanych MM Service:


- Mają zaledwie po kilka lat, a co za tym często idzie, niski przebieg.

- Mogą być jeszcze na gwarancji producenta.

- Mają pełną dokumentację techniczną, sprawdzony przebieg, są przebadane technicznie przez specjalistów i jest to udokumentowane działanie.

- Znane jest ich pochodzenie. 

W komisie czy u dealera BMW? Ważne pytania

Gdzie jest szersza oferta samochodów? W tej kwestii przewagę ma komis samochodowy. U dealera dostępne są pojazdy jednej lub kilku marek, które należą do grupy. W komisie jest bardzo duży wybór samochodów marki BMW i wielu innych - dziesiątki, a czasami nawet setki egzemplarzy. 


Czy cena samochodów marki BMW od dealera jest niższa lub taka sama jak w komisie? Nie, ale to lepsza i pewniejsza opcja niż zakup w komisie. Samochody u dealera są sprawne, więc jeśli do ceny auta komisowego doliczymy koszty "niespodziewanych" napraw, to okaże się, że auto od dilera jest niewiele droższe. 


Kupując samochód u sprawdzonego źródła, możemy uniknąć dodatkowych kosztów za kontrolę techniczną, naprawę usterek i - co najważniejsze - nie musimy się obawiać, że stracimy samochód na skutek czyjegoś zastawu. Mamy też gwarancję jakości i legalności pojazdu - po czasie nie okaże się, że samochód ma kręcony licznik albo jest kradzione, czy po wypadku lub powodzi. 

Samochody używane BMW na sprzedaż - salon samochodowy Warszawa

Jeśli lubisz markę BMW lub nawet masz wybrany konkretny model auta, oferta sprzedażowa MM Service jest właśnie dla Ciebie. Prowadzimy sprzedaż nowych i używanych samochodów BMW. W przypadku aut z drugiej ręki kładziemy szczególny nacisk na wykonanie drobiazgowej kontroli jakości i stanu technicznego w serwis BMW Warszawa. Przedsprzedażowy przegląd daje nam gwarancję sprawności samochodu. 


Zobacz aktualną ofertę samochodów używanych marki BMW!