+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Naprawa samochodów elektrycznych w Warszawie — z jakiego serwisu skorzystać?

Naprawa pojazdów elektrycznych w Warszawie nie w każdym serwisie

Po pierwsze naprawa samochodów elektrycznych w Warszawie możliwa jest tylko w wybranych (i nielicznych) miejscach. Raport “Elektromobilność w Polsce 2019” wskazał, że zaledwie 30% ASO (Autoryzowanych Serwisów Obsługi) miało w ogóle do czynienia z pojazdami elektrycznymi. Co więcej, jedynie 35% doradców serwisowych miało wiedzę na temat prowadzenia przeglądów i serwisowania takich aut. 

Od tego czasu nieco się zmieniło, bo rynek “elektryków” rozwija się bardzo dynamicznie. Jednak specjalistów od naprawy samochodów elektrycznych w Warszawie i innych miastach Polski wciąż zdecydowanie brakuje.

Czego wymaga naprawa samochodów elektrycznych?

Słaby poziom przygotowania wielu serwisów i ich pracowników do naprawy samochodów elektrycznych w Warszawie ma wiele przyczyn. Przede wszystkim pojazdy te wciąż uważane są za nowinkę technologiczną. Bardzo duża grupa osób (również mechaników i serwisantów) wciąż nie wierzy w możliwości “elektryków” i uważa je raczej za zabawki i fanaberię bogaczy niż za ekonomiczny, wydajny i wygodny środek codziennego transportu.

Główną przyczyną problemów z naprawą samochodów elektrycznych jest jednak specyfika tych pojazdów. Silniki elektryczne są zupełnie inne od spalinowych — opierają się o inne zasady działania, mają odmienne części itd. Mechanicy i serwisanci wyszkoleni i przyzwyczajeni do aut spalinowych nie mogą po prostu skorzystać z dotychczasowej wiedzy.

Naprawa samochodów elektrycznych wymaga zatem specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także uprawnień. Konieczne jest więc przejście profesjonalnych szkoleń i kursów. Co więcej, do naprawy samochodów elektrycznych konieczne jest także odpowiednie wyposażenie serwisu — właściwe narzędzia, urządzenia, stacje ładowania itp.

Serwis BMW Warszawa — idealne miejsce na naprawę samochodów elektrycznych tej marki

MM Service Bielany — profesjonalny serwis BMW w Warszawie — to idealne miejsce na naprawy samochodów elektrycznych tej marki. Doskonale wyposażony warsztat, wyszkolona, doświadczona kadra pracowników (z odpowiednimi uprawnieniami) i bliska współpraca z BMW AG w Monachium to pewność wysokiej jakości usług.

Z MM Service Bielany naprawa samochodów elektrycznych w Warszawie jest szybka, niedroga, a przede wszystkim skuteczna. Dysponujemy profesjonalnym i aktualnym oprogramowaniem BMW, sprawdzonym sprzętem diagnostycznym, odpowiednimi narzędziami i stacjami ładowania.

Bliskie partnerstwo z BMW AG sprawia więc, że nasz serwis BMW w Warszawie ma dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, oryginalnych części, sprzętu i oprogramowania. Pozwala nam to na naprawę samochodów elektrycznych objętych fabryczną gwarancją i ewidencjonowanie wszystkich przeprowadzonych działań w oficjalnej bazie BMW.