+48221105815 bmw@serwisbielany.pl Pon - Piątek: 8:00 - 18:00

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego BMW?

6 przykazań kupującego

- Należy uważnie przeglądać oferty, aby nie trafić na bubla. Pomoże w tym świadomość, że na rynku jest wiele samochodów i jeśli oglądany przez nas okaz okaże się wadliwy, możemy znaleźć identyczny model samochodu w lepszym stanie. 
- Pomocne jest zaczerpnięcie opinii zaprzyjaźnionego mechanika.
- Konieczne jest wystrzeganie się zmodyfikowanych samochodów. Lifting w przypadku BMW może oznaczać tylko jedno - krótkodystansowe wyścigi. Nietrudno się domyślić, że taki samochód mógł być stałym bywalcem serwisu lakierniczo-blacharskiego.
- Znalezienie 10-letniego BMW, które według ogłoszenia jest w idealnym stanie, ma instalację gazową a do tego ma niski przebieg i atrakcyjną cenę, powinno skłonić do zastanowienia. Dobry i sprawny samochód dużo kosztuje.
- Kupujący ma prawo skorzystać z niezależnej stacji diagnostycznej, aby uzyskać informacje o stanie pojazdu. Jeśli sprzedający nie zgadza się na tę procedurę, wiadome staje się, że ma coś do ukrycia.
- Przed sfinalizowaniem transakcji, warto sprawdzić czy samochód nie widnieje w rejestrze skradzionych pojazdów i czy nie jest przedmiotem zastawu bankowego. 

Blacha prawdę Ci powie

Prowadząc oględziny auta należy skupić się na wyglądzie karoserii, aby uniknąć rozczarowań. Należy jednak pamiętać, że samo zwrócenie uwagi na ogniska korozyjne nie wystarczy - potrzebna jest analiza stanu nadwozia pod kątem uszkodzeń. Co może nas zaniepokoić?

- Różnica w kolorze poszyć
- Nierównomierne odbijanie światła
- Przełamania linii nadwozia

Niepokoi także gładka blacha świetnie odbijająca światło w kilkunastoletnim samochodzie. Mało prawdopodobne, że przez lata użytkowania pojazd nie został oszpecony maleńką rysą. Może to świadczyć o ingerencji lakiernika.

Wymieniona szyba

O ile wymianę bocznej szyby można wyjaśnić włamaniem czy koniecznością wydostania dziecka lub zwierzęcia z pojazdu, o tyle trudno uwiarygodnić nieoryginalność szyby przedniej i tylnej. Jeśli zauważymy na szybie naklejkę firmy innej niż BMW lub defekt uszczelki, mamy prawo do podejrzeń, że doszło do zderzenia czołowego lub uderzenia w tył samochodu. 

Wymarzony przebieg

Częstą praktyką wśród nieuczciwych sprzedawców jest cofnięcie licznika. W nowoczesnych układach zmiana ta jest praktycznie niezauważalna - na próżno szukać odcisków palców na pokrywie zegarów czy niedokręconych śrub. Z rozwojem technologii wiąże się większa bezczelność oszustów, którzy podłączając samochód do komputera, manipulują licznikiem. Jeśli mamy wątpliwości co do prawdziwości przebiegu, musimy skupić się na elementach wyposażenia, które z każdym kilometrem zużywają się:

- tapicerka na fotelu kierowcy
- pedały i drążek zmiany biegów

Stan tych części to tylko wskazówka. Za wysokim zużyciem nie musi stać duży przebieg - zmiany mogą wynikać ze słabej jakości materiałów. Jedynym sposobem na przekonanie się o prawdziwości stanu licznika jest zapoznanie się z historią pojazdu lub zakup raportu technicznego. 

Historia serwisowania

Poza regularnym badaniem diagnostycznym ważna jest także naprawa usterek, które odnotowuje się w książeczce serwisowej będącej fabrycznym wyposażeniem każdego pojazdu - posiadanie jej podnosi wartość samochodu w trakcie sprzedaży i jest sygnałem dla kupującego, że pojazd, był regularnie serwisowany - jest to nadzieja na bezawaryjne użytkowanie. Dokument serwisowy potwierdza także stan licznika - serwisant jest zobligowany do sprawdzenia go i wpisania do dokumentów. 

Ostateczny test - jazda próbna

Brak problemów z przyśpieszeniem, płynne działanie skrzyni biegów czy świetna amortyzacja pojazdu na nierównościach decydują o komforcie jazdy. Jeśli znajdziemy samochód bez mankamentów wizualnych zarówno w środku, jak i na zewnątrz, a dodatkowo będzie on się świetnie sprawdzać na drodze i silnik będzie pracować bez zarzutów, to znak, że trafiliśmy na pojazd godny uwagi. 

Serwis BMW Warszawa 

MM Service to najlepszy serwis BMW w Warszawie. Oferujemy kompleksową naprawę samochodów marki BMW oraz służymy pomocą przy zakupie samochodu - usługa obejmuje sprawdzenie stanu pojazdu oraz wydanie opinii przez certyfikowanego rzeczoznawcę samochodowego. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego serwisu i konsultacji z doradcą.